Pozwiedzaj: Wenecja

Wenecja

Jeśli nie byłaś jeszcze nigdy w Wenecji, to postaraj się przy możliwie najbliższej okazji zmienić ten stan rzeczy i udać się np. na weekend do tego przepięknego miasta. Wenecja położona jest we Włoszech nad Adriatykiem i tworzy zbiór 117 wysp połączonych 409 mostami, poprzedzielanych 150 kanałami. Teren, chociaż wydaje się iż jest niewielki, obejmuje tak naprawdę 458 km. Wąskie uliczki, przepiękne kanały, wspaniałe zabytki i atmosfera której nie znajdziesz w żadnym innym mieście.

Wenecja

Co warto przede wszystkim zobaczyć i na co zwrócić uwagę po przybyciu do tego magicznego miasta? Jest kilka takich miejsc, które po prostu trzeba zobaczyć, co zresztą robi wielu turystów. Poznaj niezwykłą budowlę jaką jest Bazylika Św. Marka oraz Plac Świętego Marka (z budynkami Prokuracji) czy egzotyczny Pałac Dożów. Z pewnością nie ominiesz mostu Westchnień, wieży zegarowej czy Kanału Grande. Pospaceruj małymi uliczkami, zrób zakupy w sympatycznych sklepikach, wypij prawdziwe włoskie cappuccino lub espresso, zjedz najlepsze na świecie lody, popłyń gondolą, wodną taksówką lub pozwiedzaj zabytki z wodnego autobusu. Przez weekend masz okazję pospacerować i pogubić się w weneckich uliczkach, porobić mnóstwo przepięknych zdjęć, spotkać wielu turystów z całego świata, zjeść pyszne włoskie dania i rozkoszować się nieziemską atmosferą tego miejsca.

Wenecja

Możesz zamieszkać w Wenecji w jednym z hoteli, możesz też każdego dnia przybywać na nowo na te włoskie wyspy. Po prostu zwiedzaj: skorzystaj z własnego środka transportu, samolotu lub zapytaj o możliwość wykupienia wycieczki z dowolnej oferty biur turystycznych.  Spędz weekend we włoskim stylu. Fot. SXC

Dodaj swój komentarz